Vesti

Inđija - Sloga 3: 1 (2: 1)

23.10.2011

Fudbaleri FK Inđija odigrali su utakmicu 12. kola Prve lige Srbije. Inđinčani su na svom stadionu savladali Slogu iz Kraljeva rezultatom 3:1, a na poluvremenu je rezultat bio 2:1.
Inđinčani su poveli u 15. minutu kada je na ivici kaznenog prostora oboren Dimitrov. Vujasin je izveo prekid sa desne strane i mudro dodao po zemlji za Cevtkovića koji preciznim udarcem šansu pretvara u vođstvo i trese mrežu nemoćnog Božovića.

U 24. minutu gosti koji do tada bukvalno nisu prešli polovinu terena dolaze dp izjednačenja. Drinić je iznudio korner, a loptu je iz ugla na prvu stativu ubacio Dmitrović koji pronalazi Milovanovića koji je najviši u skoku i pogađa mrežu Inđije za poravnanje na utakmici.

U nastavku, sve do 45. minuta domaćin je diktirao tempo, a onda je terensku inicijativu pretvorio u gol. Dimitrov osvaja korner sa desne strane i omogućava Inđiji da na poluvreme ode zadovoljna. Vujasin oštro ubacuje na peterac gde golman Božović greši i ispušta loptu, a mladi Lemajić je budan i glavom dovodi svoju ekipu do prednosti od 2:1.

U nastavku utakmice igralo se veoma otvoreno ali je tek u 59. minutu viđena uzbudljiva situacija iz koje je domaćin mogao da možda i reši ovaj meč u svoju korist. Rodić je u pokušaju centaršuta pogodio prečku iznenađenog Božovića i rezultat ostaje 2: 1.

Od 65. minuta gosti ostaju sa igračem manje na terenu jer je Drinić posle starta nad Živanovićem dobio drugi žuti karton i morao je na tuširanje. U 70. minutu viđen je penal. Golman Božović je oborio Cvetkovića u svom kaznenom prostoru i Inđija osvaja 100% šansu sa bele tačke. Dimitrov je izveo najstrožiju kaznu i smešta loptu u donji desni ugao, ispod ruke golmana Božovića za 3: 1.