Вести

Дванаест медаља инђијских теквондоиста на првенству Србије за сениоре, јуниоре и кадете

naslovJedneVesti
28.09.2020

Теквондо клуб Елит из Инђије остварио невероватан успех на првенству Србије за кадете,јуниоре и сениоре. У веома оштрој конкуренцији инђијски спортисти су освојили укупно дванаест медаља.

У кадетској конкуренцији златне медаље освојили су Ива Кукић(-33 кг) и Јована Колунџија(+59 кг). Друго место је заузео Марко Трбојевић (-61 кг), док су се бронзаним одличјем окитили Теодора Бјелац(-59 кг) и Стефан Комненовић(-37 кг). У екипној конкуренцији кадети су били други.

Јунори су били још успешнији. Прва места освојили су Иван Шаламон(-51 кг), Филип Хајнал(-55 кг) и Лана Комненовић(-46 кг). Сребром се окитио Срђан Томић(-63 кг) а бронзом Милица Глушица(-49 кг). У укупном пласману јуниори су заузели друго место.

Код сениора, најбоља је била Ирина Зрнић (-49 кг) која је још једном показала да спада у ред најбољих спортисткиња у овом спорту у Србији.

Инђијски теквондо у самом врху, како на државним тако и на међународним такмичењима.