У оквиру државног програма "Караван здравља", у просторијама Дома здравља "Др Милорад Мика Павловић" у Инђији одржано је стручно и едукативно предавање на тему кардиоваскуларних болести, које је привукло велику пажњу грађана.
Предавачи проф. др Небојша Тасић, помоћник министра здравља, др Снежана Плавшић из Института за јавно здравље Србије и др Милана Гвозденовић, лекар опште праксе инђијског Дома здравља говорили су о значају превенције, раној дијагностици и лечењу срчаних обољења, као и о факторима ризика који значајно утичу на здравље срца и крвних судова. Посебан акценат стављен је на здраве стилове живота, правилну исхрану, физичку активност и контролу хроничних болести.
Инђијски Дом здравља ће наставити са сличним едукативним активностима у циљу очувања и унапређења здравља становништва.